sobota 7. dubna 2018

Víno, tortilly a byt

Hej hou, jak se máte?

Já jsem čistou náhodou byla nakupovat a našla jsem strašně dobrý víno. Červený. Nějaký italský, mňam. No a jelikož už jsem na dně skleničky tak mě napadlo, že bych vám sem taky mohla zase něco napsat. Něco normálního. Doufejme. Hah :D

V názvu mám ještě ty tortilly abych teda neopomenula.. povedl se mi parádní česnekovej dresing, jelikož mě konečně napadlo si přečíst složení takovejch těch klasickejch, co se prodávaj v obchodě. Nikdy předtím se mi totiž domácí česnekovej dressing nepovedl, abych řekla pravdu. Takže, aby byl tento článek trochu obohacující, udělala jsem ho nějak takto.

Vezmeš asi čtyři lžíce alpro jogurtu natural, přidáš lžíci hořčice, trochu oleje, trochu láku z okurek, trochu agávovýho sirupu, sušenej česnek, provensálský bylinky, špetku vegety, sůl a pepř. Zamícháš a poliješ tím tortilly. Boží.

Jinak v tý tortille je ještě římskej salát, rajčata a vege nugetky z kauflandu. Toť prosím celý kouzlo.

Vypadá to asi nějak takto.


...

Jestli vás někdy napadne si koupit svoje bydlení, důkladně zvažte, jestli na to máte nervy. Už je to asi rok a dva měsíce, kdy jsem byla na první prohlídce bytu, kterej jsem se rozhodla přetvořit na svý hnízdo. Pořád nějaký komplikace, pořád nějaký čekání. Dneska jsem se tam měla nastěhovat. Myslíte, že to proběhlo? Nééé. Ale už jsem blízko, fakt. Už tam jenom potřebuju uklidit, zařídit internet, koupit závěs do ložnice, aby mě nikdo neočumoval, navrtat si pár věcí v koupelně a hurá do bytu. Tento týden to snad zvládnu. V pondělí jdu na kérku k Mafis, jak se znám, tak budu zase úplně nepoužitelná. Nojono, je to zásah do kůže a člověk je pak slabej...a stěhování..no nevim nevim. Navíííc jedno stěhování už v mým životě probíhá a to v práci. Stavíme s holkama celej novej obchod, takže jsem teďka jak stěhovavej pták.

To víno je ták dobrý! Prostě žádná depka, jenom přemýšlím jakou barvu závěsu dám do ložnice. Asi už to vím, ale znáte to, člověk si to musí stopadesátkrát přehrát v hlavě. Tmavě zelenou. Samet. Jojo. Půjdu do takovýho toho stylu tmavýho viktoriánskýho těžkýho materiálu. Pravděpodobně vymaluju jednu stěnu na tmavě zelenomodrošedou. Asi nějak takhle:

that glossy constellation covered midnight blue ceilingbeautiful dark green bedroom

Není to sice úplně to samý, ale sálá z toho ta stejná energie. Jen trochu prosvětlit (postel mám bílou), přidat nějaký květiny.. láá Mám radost. :) Po tolika měsících čekání se sen konečně mění v realitu. Ale řeknu vám, vážně to je děsněj stres. Asi to za to stojí, ale jestli chcete taky do něčeho takovýho jít, neočekávejte procházku růžovým sadem.

No..mám hlad. Asi si půjdu dát další tortillu. A doplnit skleničku. Očekávejte bytový příspěvky. Myslím, že teď nebudu mít v hlavě nic jinýho :D :)

xoxo

N.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Vaše komentáře mě vždy potěší, děkuji za ně! <3