sobota 14. září 2013

Vegan power! ...aneb když vás popadne hlad ve městě Brně.

Už nikdy nic z cizích mléčných žláz! Stop občasným chutím na pizzu! V Brně se to rozjíždí aneb najíst se vegansky (ne z vlastní kuchyně) už přestává být problémem.

Nestačím se divit jakou rychlostí narůstá zájem o veganské jídlo a jakou rychlostí nám některé podniky vychází vstříc. V Brně jsou už dvě pizzerie které nabízí celkem široký výběr veganské pizzy. Včera jsem si jednu nechala dovézt. Z restaurace La Strada, pizzu s názvem Vegana Vegetariana ( vtipné že :D ), ale BEZ papriky. (přítel si dal s paprikou a říkal, že je tam fakt navíc, bez ní je to lepší .. ), a musím říct, teda klobouk dolů. Byla fakt dobrá. Další podnik, kde si dokonce můžete dát jakoukoliv pizzu, kterou mají v nabídce s veg sýrem se jmenuje Carpe Diem. Tam se chystám..., brzy. Přecejen pizzu si spíš nechávám dovést, takže v tom mi La Strada vyhovuje víc.

Dneska jsem se dozvěděla, že na Vyhlídce (nepleťte si s tou na Svoboďáku, takhle je na adrese Soběšická 154) začali dělat vegan tatarák a na Průmyslovce (Grohova vedle policajtů) mají také nějaká veg jídla.

Mezi tím jak jezdím městem jsem si také všimla, že bistro Le Social (Úvoz) nabízí tofuburger a veganské panini. Zkrátka míst, kde se dá slušně najíst přibývá a to je velice dobře, protože mé občasné sýroúlety byly hlavně kvůli tomu, že prostě nebyla ta možnost (nebo jsem tu možnost neviděla) a obstarat si veganské jídlo znamenalo táhnout si něco z domu nebo přežívat na hranolkách nebo nudlích. Tomu už je konec.

A pokud se vám zrovna nechce na pizzu, burger nebo robiřízek ....

 • vegalité - jednoznačně nejlepší veganská restaurace/hospoda, kde si můžete dát i veganský home made ledňák .)
 • oáza - najíte se za 50 korun, je hned vedle vegalité - jídelna na stojáka, ne všechny pokrmy jsou veganské
 • avatár - mendlovo náměstí - pro ty kdo holdují indické kuchyni, je spíše pro vegetariány ale vegani se tam nají také 
 • kiwi - raw restaurace na Gorkého 970
 • kupé - pro ty, kdo má rád chutě orientu (grohova)
 • kebab na grohove - hned jak je zastávka - mají tam falafel a různé saláty
 • sushi - levné sushi se najde aspoň na 3 místech v centru Brna - Letmo, kousek od hlavasu naproti kavárně Adria, kousek od svoboďáku - na ulici jak je hotel international
 • čínské fastfoody - při nejhorším po půlnoci když už je všechno zavřený vítězí nudle s kečupem (ve složení by měla být jen mouka, voda a sůl - ale lepší je se zeptat)
 • a nebo si dejte jednoduše .. pečivo s nějakou pomazánkou. To najdete v každém marketu a v každé zdravé výživě, které jsou po Brně už taky na každém kroku. (např. interspar má na výběr asi ze 3 nebo 4 veg pomazánek :)) .. všude najdete něco.
 • určitě jsem nepokryla všechno.. jen ty místa kde se v Brně pohybuju, ale stačí se dívat, ptát se, číst si složení. Už toho není málo :)
Další novinka která mě potěšila nejvíc je, že supermarket Veganz plánuje rozšiřovat do Brna. Juchuuu!

Krásně se to vyvíjí na tom světě. :)

<3

4 komentáře:

 1. Závidím!! Já si všechno po Ově tahám s sebou :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do Ovy to určitě taky dojde .) Malý město to zrovna není :D

   Vymazat
  2. To ne, ale zdá se mi, že i menší města, jsou ve veganské stravě pokročilejší než my tady :D

   Vymazat
 2. V Hradci to taky stojí za nic. :X
  Těším se, až budu v Praze a skočím si na pizzu s vegan sýrem.^^

  OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mě vždy potěší, děkuji za ně! <3